قیمت پنجره دوجداره

درب و پنجره upvc قیمت پنجره دوجداره را بر چه اساسی محاسبه می شود؟ آیا قیمت مترمربع پنجره دوجداره، قیمت قابل قبولی ست؟ جدا از عامل کیفیت، بیشترین عامل تاثیرگذار در انتخاب نوع درب و پنجره UPVC، قیمت پنجره دوجداره می باشد. قیمت این محصول بر روی برنامه ریزی میزان هزینه ما و مقایسه شرکت ها با یکدیگر نقش اصلی دارد.
در مطالب زیر نحوه محاسبه قیمت انواع پنجره UPVC بیان می شود، برای انتقال سریع به مطلب موردنظر در همین صفحه روی متن موردنظر کلیک کنید.

 تیترهای مطالب این صفحه:

مقایسه قیمت پنجره در حالت استاندارد: پروفیل سفید رنگ - شیشه دوجداره ساده
تاثیر نوع و شکل پروفیل UPVC در قیمت پنجره دوجداره
 تفاوت قیمت پنجره دوجداره لمینت با پنجره دوجداره سفید↓
تاثیر نوع و برند یراق آلات در قیمت پنجره دوجداره
تاثیر شیشه چند جداره در قیمت پنجره دوجداره - تفاوت پنجره دوجداره با پنجره سه جداره↓
نحوه محاسبه قیمت درب و پنجره دوجداره و فاکتور آن
عرض و ارتفاع استاندارد درب و پنجره دوجداره

تماس با تولید کننده درب و پنجره دوجداره

برای مشاوره و دریافت پیش فاکتور با ما تماس بگیرید...

 

 

• قیمت مترمربع پنجره دوجداره در حالت استاندارد

حالت استاندارد اکثر پنجره ها در ابعاد 140 سانتی متر عرض و 160 سانتی متر ارتقاع می باشد. با نشان دادن این ابعاد پنجره دوجداره می خواهیم نشان دهیم که چرا قیمت مترمربع پنجره دوجداره UPVC عاملی برای مقایسه قیمت و یا در نظر گرفتن بودجه ای برای تعویض پنجره قدیمی با پنجره upvc و یا استفاده از این محصول در پروژه های نوساز نمی باشد. شکل های متقاوت پنجره استاندارد:

ابعاد پنجره UPVC

 
 
 
 
مقایسه پنجره دوجداره استاندارد با اشکال متفاوت
upvc پنجره ابعاد (متر) شیشه دوجداره (مترمربع) یراق آلات (دست) پروفیل مصرفی (متر) ضریب قیمت
1 1.4*1.6 1.97 0 6.02 x
2 1.4*1.6 1.69 1 11.93 1.75X
3 1.4*1.6 1.48 2 16.33 2.35x
4 1.4*1.6 1.67 1 12.27 1.85x

 

با توجه به جدول مقایسه ای بالا مشاهده می کنید، در حالیکه مترمربع هر 4 پنجره یکسان (2.24مترمربع) می باشد اما ضریب قیمت هر پنجره با شکل متقاوت با پنجره UPVC دیگر متفاوت است. در شکل شماره 3 با افزایش یک عدد بازشو، پروفیل مصرفی (پروفیل بازشو ) و یراق آلات نیز افزایش می یابد. از جمله مواردی که بر روی شکل پنجره تاثیر می گذارد می توان شکل پنجره های قدیمی فعلی (در تعویض پنجره های قدیمی با دوجداره)، طراحی نمای ساختمان، استانداردی ابعاد لنگه ها را می توان نام برد. برای انتخاب بهترین حالت ممکن، شما می توانید با کارشناس فنی و فروش شرکت درب و پنجره دوجداره مشورت کنید. پیشنهاد می کنیم برای استعلام قیمت درب و پنجره UPVC از راه های زیر استفاده کنید.

در جدول بالا اطلاعات متریال مصرفی پنجره دوجداره را مشاهده می کنیم. حال با استفاده از لیست قیمت ساخت پنجره دوجداره می توانیم قیمت پنجره وین تک و یا قیمت پنجره ویستابست را بدست آوریم. لیست قیمت زیر شامل قیمت پروفیل upvc، قیمت یراق آلات تک حالته، دوحالته، یراق کشویی، قیمت پنجره فولکس واگنی و غیره می باشد.

این لیست قیمت بطور تقریبی برای ساخت بهترین پنجره دوجداره در کنار قیمت مناسب پنجره این محصول است. با توجه به جدول لیست قیمت پنجره دوجداره زیر،  قیمت هر 4 شکل بالا را محاسبه می کنیم.

قیمت پنجره وین تکشکل شماره 1- پنجره دوجداره ثابت: تنها از پروفیل upvc و شیشه دوجداره استفاده می شود. اگر بخواهیم قیمت پنجره وین تک یا قیمت پنجره ویستابست را محاسبه کنیم بدین صورت انجام می شود:

قیمت پنجره ویستابست: (6.02 متر پروفیل * 760.000 ریال) + (1.97 شیشه دوجداره * 1.100.000 ریال) + (10% هزینه نصب در پروژه نوسازی) = 741.602 ریال

قیمت پنجره وین تک: (6.02 متر پروفیل * 660.000 ریال) + (1.97 شیشه دوجداره * 1.100.000 ریال) + (10% هزینه نصب در پروژه نوسازی) = 675.422 ریال

نکته: هزینه نصب در پارتیشن بندی، بازسازی و تعویض پنجره قدیمی با دوجداره بین %15 تا 20% می باشد.

 

قیمت پنجره ویستابستشکل شماره 2 - پنجره یک لنگه بازشو: در این پنجره نسبت به پنجره 1، پروفیل بازشو و 1 دست یراق آلات اضافه شده است.

قیمت پنجره ویستابست: (11.93 متر پروفیل * 760.000 ریال) + (1.69 شیشه دوجداره * 1.100.000 ریال) + (1دست یراق الات تک حالته* 1.800.000) + (10% هزینه نصب در پروژه نوسازی) = 12.191.850 ریال

قیمت پنجره وین تک: (11.93 متر پروفیل * 660.000 ریال) + (1.69 شیشه دوجداره * 1.100.000 ریال) + (1دست یراق الات تک حالته* 1.800.000) + (10% هزینه نصب در پروژه نوسازی) = 10.879.550 ریال

نکته: در صورت استفاده از یراق دوحالته بجای تک حالته، مبلغ 100هزار تومان به کل فاکتور اضافه می گردد. این مبلغ تفاوت قیمت یک دست یراق تک حالته با یراق دوحالته می باشد.

 

قیمت پنجره دوجداره هافمنشکل شماره 3 - پنجره دو لنگه بازشو: در این پنجره نسبت به شکل شماره 2، یک بازشو که شامل یک دست یراق آلات و پروفیل upvc است، اضافه می شود. همانند محاسبه قیمت پنجره بالا، می توانید متراژ متریال مصرفی را در لیست قیمت پنجره زیر ضرب کنید و مجموع آن را محاسبه کنید.

قیمت پنجره ویستابست: 17.790.960 ریال

قیمت پنجره وین تک: 15.994.660 ریال

نکته:با قرار دادن قیمت هر یراق آلات لیست قیمت پنجره، می توان قیمت پنجره با توجه به نوع برند را محاسبه نمود.

 

پنجره تک لنگه با کتیبه upvcشکل شماره4 - پنجره تک لنگه بازشو با کتیبه: با اضافه شدن کتیبه به پنجره 2، متراژ پروفیل افزایش پیدا می کند. قیمت آن به شکل زیر مشخص می شود.

قیمت پنجره ویستابست: 12.439.790 ریال

قیمت پنجره وین تک: 11.090.090 ریال

نکته: قیمت پنجره دوجداره هافمن نیز به همین صورت محاسبه می گردد با این تفاوت که قیمت کل آن نسبت به قیمت پنجره دوجداره وین تک بین 10 تا 20 درصد پایین تر است.

 

بدلیل تغییرات زیاد ارز (وابستگی زیاد متریال پنجره دوجداره به دلار و یورو) بهتر است برای استعلام دقیق قیمت پنجره Upvc با کارشناسان ما تماس بگیرید. در صورت تمایل با ارسال پیامک بدون متن به شماره 09903400064 کارشناسان ما در کوتاه ترین زمان با شما تماس خواهند گرفت.

لیست قیمت پنجره دوجداره Upvc

انواع شکل پنجره upvc


در انتها در نظر داشته باشید که هر چه تقسیم بندی ها در درب و پنجره دوجداره UPVC بیشتر باشد موجب افزایش پروفیل مصرفی، و هرچه تعداد بازشوها بیشتر باشد باعث افزایش پروفیل مصرفی و یراق آلات خواهد شد.


 

درب و پنجره upvc

 تاثیر نوع و شکل پروفیل UPVC در قیمت پنجره دوجداره

در موارد زیر تقسیم بندی انواع پروفیل را مشخص می کنیم و تاثیر هریک را بر روی قیمت پنجره upvc بررسی خواهیم کرد.

درب و پنجره upvc

ابعاد پروفیل در اکثر برند های پروفیل و پنجره دوجداره همانند وین تک wintech، رهاو Rehau، وکا Veka ، ویستابست vistabest و هافمن Hofman به سری 60 و سری 70 تقسیم بندی می شود (برخی از پروفیل ها شامل سری 50 و سری 80 نیز می شوند که عمدتا بدلیل مصرف ناچیز تولید نمی گردد).

اعدادی که در نام سری بکار می رود در حقیقت عرض سطح مقطع پروفیل می باشد. مثلا سری 60 با عرض سطح مقطع 60 میلیمتر است.

هر چه سطح مقطع پروفیل بیشتر باشد، وزن پروفیل بالا خواهد رفت و در نتیجه قیمت درب و پنجره دوجداره افزایش پیدا می کند. از عواملی که موجب انتخاب سری بالاتر (سری 70) خواهد شد. میتوان اعلام کارشناس فنی نسبت به استفاده اجباری از پروفیل سری 70 (بطور مثال در برخی پروژه های بازسازی، تعویض پنجره قدیمی بدون تخریب با توجه به لبه باقیمانده از پنجره قدیمی به اجبار از سری 70 استفاده می شود) و یا ابعاد بزرگ یا اصطلاحا اورسایز oversize پنجره را نام برد.

*در پنجره UPVC کشویی سری 60 یا 70 وجود ندارد و به سری تک ریل(مونو ریل) و یا جفت ریل (دابل ریل) تقسیم بندی می شود.

تعداد حفره در پروفیل UPVC: در کنار عرض سطح مقطع سری پروفیل، تعداد حفره ها نیز متغیر است. حفره به معنای محفظه ها در راستای افقی پروفیل UPVC می باشد. در حالت نرمال سری 60 دارای 4 یا 3 حفره و سری 70 دارای 5 یا 4حفره می باشد که بستگی به نوع برند دارد.


منظور از شکل پروفیل، کاربرد و شکل طراحی شده آن است. پروفیل به چهار نوع اصلی دسته بندی می شود که هرکدام دارای چند زیر مجموعه می باشند:

انواع پروفیل upvc پروفیل فریم: بعنوان چارچوب یا قاب دور استفاده می شود. در انواع نوسازی، لبه دار یا بازسازی، کشویی و غیره

پروفیل لنگه : کاربرد آن بعنوان لنگه بازشو می باشد. در انواع لنگه یا ساش پنجره، ساش درب، لنگه کشویی و غیره

پروفیل مولیون: در ساختار پنجره یا درب دوجداره بعنوان تقسیم کننده داخلی، ستون افقی و عمودی کاربرد دارد. در انواع مولیون متحرک، مولیون، مولیون کشویی و غیره

پروفیل جانبی: در اشکال خاص درب و پنجره upvc بعنوان مکمل بکار می رود. بطور مثال پروفیل پنل بجای شیشه کاربرد دارد و یا پروفیل کانکتور بعنوان اتصال دهنده دو پنجره کنار یکدیگر استفاده می شود.

تفاوت قیمت فاکتور شرکت های مختلف در پروفیل مصرفی هر شرکت می باشد. بطور مثال تفاوت قیمت پنجره وین تک با قیمت پنجره ویستابست در پروفیل های این شرکت است و میتوان از یراق آلات و شیشه دوجداره یکسانی استفاده کرد.

 

 

 

پنجره دوجداره لمینت

تفاوت قیمت پنجره دوجداره لمینت و رنگی با پنجره دوجداره سفید

پنجره دوجداره رنگی

پنجره دوجداره از دید رنگ، به دو نوع لمینت و رنگ شده یا رنگی تقسیم می شود. پنجره طرح چوب یا لمینت از چسباندن روکش طرح چوب بر روی پروفیل سفید (پروفیل می تواند همرنگ لمینت نیز باشد) تولید می گردد. پنجره دوجداره رنگی نیز از رنگ کردن پروفیل با استفاده از رنگ های مخصوص پروفیل UPVC تهیه می شود.

همانطور که در ابتدای صفحه بیان کردیم، موثرترین اجزا در قیمت درب و پنجره UPVC ، پروفیل، یراق آلات و شیشه دوجداره می باشند. تفاوت قیمت پنجره دوجداره لمینت و رنگی با پنجره دوجداره سفید، تنها در پروفیل مصرفی می باشد. اختلاف قیمت در رنگ یراق آلات (دستگیره و لولا) بسیار ناچیز است و همچنین تغییر رنگ شیشه دوجداره با توجه به سلیقه و درخواست مشتری انجام می گردد و ارتباطی به رنگ پروفیل ندارد.

در نتیجه هر چه استفاده از پروفیل، در پنجره upvc  افزایش پیدا کند به نسبت آن قیمت کل فاکتور درب و پنجره دوجداره نیز افزایش پیدا می کند. برای در نظر گرفتن میزان اختلاف قیمت بین فاکتور پنجره سفید رنگ و فاکتور پنجره لمینت (در حالت استاندارد – پنجره مستطیل شکل و یراق آلات دوحالته یا تک حالته) می توان عددی بین 25 تا 35 درصد اختلاف ما بین این دو فاکتور در نظر گرفت. این اختلاف قیمت در پنجره دوجداره رنگی (یک رو رنگ) همانند پنجره تک رو لمینت بین 20 تا 30 درصد می باشد.

یعنی اگر قیمت مجموعی از درب و پنجره دوجداره با رنگ سفید، مبلغ10 میلیون تومان باشد، قیمت همین درب و پنجره با طرح چوب یا لمینت بین 12.5 تا 14 میلیون تومان می شود. اختلاف بین دو عدد 25 و 35 درصد بدلیل میزان مصرف پروفیل در یک پنجره دوجداره می باشد.

قیمت پنجره دوجداره لمینت بلوطی تیره، بلوطی روشن و کاکائو براون یکسان است.

 

 

قیمت بازشو پنجره upvc

تاثیر نوع و برند یراق آلات در قیمت پنجره دوجداره

تاثیر بازشو در قیمت پنجره دوجداره اجزایی که در بازو بسته شدن درب و پنجره UPVC دخالت دارند شامل یراق آلات می شوند. از جمله لولا، اسپانیولت (مکانیزم داخلی)، دستگیره، زاماک را می توان نام برد. قیمت یراق آلات بسته به نوع بازشو، کیفیت و برند آن متغیرست.

نوع بازشو: بازشو درب و پنجره UPVC به انواع تک حالته، کلنگی، دوحالته، کشویی، درب سوئیچی، فولکس واگنی، محوری و آکاردئونی تقسیم بندی می شود.

قیمت یراق آلات◄ کلنگی=تک حالته < کشویی < دوحالته < درب سوئیچی < فولکس واگنی < محوری < آکاردئونی

* قیمت یراق کشویی کمتر از دوحالته ست اما بدلیل اینکه پروفیل آن قیمت بالاتری نسبت به دیگر پروفیل ها دارد، قیمت پنجره کشویی از قیمت پنجره دوحالته بالاتر ست.

کیفیت یراق آلات: بیشتر قطعات مورد استفاده در یراق آلات دارای جایگزین های بی کیفیتی هستند که موجب عدم کارکرد مناسب درب و پنجره upvc می شوند. در زیر برخی از این موارد را بیان می کنیم:

*یراق آلات درب، جایگزین دیگری هم دارد که متاسفانه برخی شرکت ها برای ارزان شدن فاکتور پنجره دوجداره از آن استفاده می کنند. یراق جایگزین با نام یراق دستگیره دوطرفه، کلیدخور و یراق تک حالته درب در بازار موجود است. این یراق کیفیت پایین تری نسب به یراق درب سوئیچی دارد و از لحاظ امنیتی (قفل آن براحتی باز خواهد شد) و عایق بندی مشکل دارد. هرسه قسمت لولا، دستگیره و اسپانیولت این نوع یراق کاملا با یراق درب سوئیچی تفاوت دارد.

*دستگیره: ملموس ترین قسمت یراق آلات دستگیره پنجره دوجداره است. وجود دستگیره بی کیفیت و عادی موجب شده که شرکت های تولید کننده درب و پنجره UPVC ارزان و بی کیفیت به سمت خرید و فروش این محصول بروند. ما برای حذف این مشکل تنها از دستگیره هایخ سکوئستیک HOPPE آلمان برای پنجره ها استفاده و آنرا ضمانت می کنیم. تفاوت قیمت دستگیره ها:
دستگیره بی کیفیت < دستگیره عادی < دستگیره سکوئستیک با برند معتبر

*انواع لولای پنجره upvc لولا: بیشترین وزن بازشوی پنجره upvc توسط این قطعه حمل می گردد. در بازار لولای پنجره در انواع لولای 75، لولای 100 و لولای تنظیمی موجود است. پیشنهاد می کنیم درب و پنجره ای خریداری کنید که از لولای تنظیمی در آن استفاده شده است. مزیت این لولا نسبت به لولای 100 و 75 قابلیت رگلاژ این محصول است. در نظر داشته باشید استفاده از لولای 75 (7.5 سانتی متری) در ابعاد پنجره معمولی کاملا غیر استاندارد می باشد.

قطعات دیگری نیز وجود دارند که در کنار پایین بردن هزینه تولید، کیفیت و عایق بندی پنجره را نیز از بین می برند. تمامی قطعات مورد استفاده در کارخانه آرکوین از بهترین محصولات موجود در بازار است. ما به اعتماد مشتری احترام می گذاریم.

برند یراق آلات: برندهای موجود بازار در حال حاضر، از برندهای ایرانی، ترک و آلمانی است. که هریک از این نوع برندها دارای درجه کیفی های متفاوتی هستند. یعنی ترک بودن یراق آلات دلیل بر کیفیت آن نیست.

 

 

تفاوت شیشه دوجداره و سه جداره

تاثیر شیشه چند جداره در قیمت پنجره دوجداره

قیمت شیشه دوجداره این محصول در فاکتور قیمت پنجره دوجداره با واحد مترمربع مشخص می گرددساده ترین حالت شیشه پنجره UPVC، شیشه دوجداره ساده در حالت عادی با ضخامت 4+12+4 میلیمتر است (در برخی از پروفیل ها فضای بین دوجداره به 14 میلیمتر نیز میرسد). منظور از اعداد بیان شده، 4 میلیمتر ضخامت جداره اول+فضای بین دو شیشه Spacer با عرض 12 میلیمتر که باز آرگون پر می گردد+ 4 میلیمتر ضخامت شیشه دوم می باشد. با هر تغییر این شیشه دوجداره، به نسبت قیمت آن نیز بالاتر می رود. مواردی که موجب تغییر قیمت شیشه دوجداره در پنجره دوجداره می شود را بیان می کنیم.
ضخامت شیشه دوجداره: 4و4 ، 4و6 ، 6و6 ، 5و5 با اضافه شدن ضخامت به هر شیشه قیمت 5 هزار تومان افزایش می یابد، بطور مثال شیشه دوجداره 4و6 نسبت به شیشه دوجداره 4و4 ، پنج هزار تومان گرانتر می باشد.

• دستی یا صنعتی بودن تولید: منظور از دستی، شیوه سنتی تولید شیشه دوجداره ست که در آن بدون استفاده از ماشین آلات اتوماتیک که دقت و وکیوم بالایی دارند، شیشه تولید می گردد. تفاوت شیشه دوجداره دستی و شیشه صنعتی در کییفیت، احتمال وجود منقذ در محل اتصال شیشه به اسپیسر، بزرگ یا کوچک بودن جداره ها، وجود لک در بین دوجداره شیشه، عدم استفاده از چسب یا مواد با کیفیت در تولید و غیره می باشد. شیوه دستی منسوخ شده و مشکلاتی بهمراه دارد. پیشنهاد می کنیم ترجیحا از این نوع شیشه دوجداره با توجه به اینکه قیمت ارزانی دارد،استفاده نکنید.

• رنگ شیشه دوجداره: نمای ساختمان و نظر کارفرما تعیین کننده رنگ شیشه است. شیشه دوجداره در انواع رنگ ها و همینطور در چند نوع رنگ رفلکس (رفلکس برنز، رفلکس طلایی، نقره ای، سبز، آبی و ...) در بازار موجود می باشد. با تغییر انتخاب شیشه از ساده به رنگی یا رفلکس قیمت آن نیز بالا می رود. بطور معمول شیشه رفلکس 10 هزار تومان نسبت به شیشه ساده گرانتر می باشد. با در نظر گرفتن اینکه تنها یکی از جداره های شیشه رفلکس یا رنگی است.

• نوع شیشه دوجداره : کاربرد و ابعاد شیشه دوجداره، نوع شیشه را مشخص می کند. شیشه در انواع لمینت، سکوریت، سندبلاست، شیشه هوشمند در بازار موجود است. شیشه هوشمند و شیشه لمینت بدلیل کاربرد خاص و شرایط تولید آن قیمت بسیار بالایی نسبت به دیگر انواع شیشه دارند.

در مواقعی که شیشه دارای ابعاد بزرگ (بطور مثال 2متر در 2.20 متر) و همچنین شرایطی که شکستن شیشه موجب آسیب رساندن به اطراف خود می شود از شیشه های سکوریت استفاده می شود. شیشه سکوریت مقاومت بالایی در برابر شکستن دارد و هنگام شکستن نیز به قطعات بسیار ریز تبدیل می شود. در شیشه های اور سایز Oversize نیز  از شیشه های سکوریت استفاده می شود. منظور از شیشه ی اورسایز یا ابعاد بزرگتر از استاندارد، شیشه هایی است که از ابعاد جام شیشه 2.25*3.21 متر بزرگتر باشد.
*بزرگترین شیشه در حالت استاندارد، همان ابعاد جام شیشه 2250 میلیمتر در 3210 میلیمتر  می باشد.

• تعداد جداره ها:

 تفاوت پنجره دوجداره و پنجره سه جداره *تفاوت پنجره دوجداره و پنجره سه جداره
در تمامی برندهای پروفیل شما می توانید از شیشه سه جداره به جای شیشه دوجداره استفاده کنید. پنجره سه جداره در دو مورد نسبت به پنجره دوجداره امتیاز بالاتری دارد.

تفاوت پنجره دوجداره و سه جداره :عایق بندی در برابر سرما و گرما

مقدار گرما یا سرمایی که از شیشه سه جداره عبور می کند بطور تقریبی نصف شیشه دوجداره است. یعنی اگر مقدار گرمای عبوری را، ارزش U در نظر بگیریم، ارزش u شیشه تک جداره برابر با 5، شیشه دوجداره برابر با 1.6 و شیشه سه جداره برابر با 0.8 می باشد. 5 > 1.6 > 0.8
اعداد بالا نشان دهنده عایق بودن عالی پنجره و شیشه سه جداره، نسبت به انتقال حرارت و برودت می باشد.

تفاوت پنجره دوجداره و سه جداره :عایق بندی در برابر صوت

صوت در گازها کم ترین سرعت ممکن نسبت به جامدات را دارد به همین دلیل در بین دو جداره شیشه گاز آرگون تزریق می گردد. با اضافه شدن یک جداره به شیشه دوجداره و تبدیل آن به پنجره سه جداره، فضای پر شده از گاز آرگون دو برابر می شود. همین امر موجب افزایش عایق بندی صوتی شیشه سه جداره نسبت به دوجداره خواهد شد. همچنین برای عایق بندی بهتر، از ضخامت های متفاوت شیشه در پنجره سه جداره استفاده می شود.

تفاوت پنجره دوجداره و سه جداره : قیمت شیشه دوجداره و سه جداره

قیمت شیشه سه جداره نسبت به قیمت شیشه دوجداره 1.7 بالاتر است. دلیل افزایش قیمت شیشه سه جداره اضافه شدن یک عدد شیشه تک جداره، ست اسپیسر کامل و اجرت سه جداره کردن این محصول می باشد.

 

فاکتور قیمت درب و پنجره upvc

استعلام قیمت و فاکتور درب و پنجره UPVC

برای استعلام قیمت پنجره دوجداره در زمان کوتاه، کافیه از راه هایی که در زیر بیان می کنیم استفاده کنید. قیمت بصورت پیش فاکتور برای شما ارسال می شود. این پیش فاکتور به شما نشان می دهد که درب و پنجره ی درخواستی شما، از چه مقدار متریال و چه برندی تشکیل شده است. کارشناسان آرکوین آماده پاسخگویی و مشاوره به شما مشتریان عزیز هستند.

پیش فاکتور پنجره دوجداره برای استعلام قیمت تعویض درب و پنجره قدیمی با دوجداره می توانید تصاویر پنجره قدیم خود را به تلگرام شرکت ارسال کنید. برای ارسال کافیست روی تصویر روبرو کلیک کنید.

ارسال ابعاد درخواستی درب و پنجره بصورت تلگرام یا پیامک

تماس با ما و اعلام ابعاد محصول درخواستی شما

درخواست ارسال کارشناس اندازه گیری

ابعاد در نرم افزار ویژه طراحی درب و پنجره upvc دوجداره، کشیده خواهد شد و پیش فاکتور با آیتم قیمت پنجره، برای شما ارسال خواهد شد.

 

عرض و ارتفاع استاندارد درب و پنجره دوجداره

عرض و ارتفاع استاندارد درب و پنجره دوجداره

برای افرادی که قصد بازسازی و یا در حال ساخت ساختمان را دارند، عرض و ارتفاع استاندارد درب و پنجره دوجداره از مهم ترین سوالات مطرح شده است. عرض و ارتفاع استاندارد درب و پنجره دوجداره از دو منظر فنی یراق آلات و موقعیت مکانی محل نصب بررسی می گردد.

در قسمت زیر ابعاد استاندارد بازشوی پنجره دوجداره را شرح می دهیم. دقت کنید ابعاد بازشو، ابعاد کلی درب و پنجره Upvc ساختمان را مشخص می کند. در واقع برای ابعاد کلی محدودیتی (بجز حمل و نقل و استحکام در پنجره اورسایز) نداریم.

ابعاد مجاز پنجره Upvc دوجدارهاستاندارد فنی یراق آلات پنجره دوجداره

در راستای اجرای استاندارد فنی یراق آلات سه مورد زیر باید رعایت شود:

حداکثر وزن مجاز بازشو: حداکثر وزن استاندارد و مجاز لنگه بازشو برای هر نمونه یراق موجود است، که شرکت تولید کننده درب و پنجره دوجداره باید کاملا این استاندارد را رعایت کند.

عرض و ارتفاع مجاز بازشو: عرض و ارتفاع پنجره Upvc به یکدیگر وابسته اند و رابطه مستقیمی با وزن و ضخامت شیشه دارند.

ترکیب اجزای یراق آلات پنجره دوجداره: در این مورد نیز رعایت مقررات تولید کننده یراق در مورد ترکیب یراق آلات اجباری است.

*در بازشوهایی که با وزن بیش از 80 کیلوگرم استفاده می شود، حتما باید تدابیر خاص و اضافی در نظر گرفته شود. بطور مثال:

از پیچ های با کیفیت  باید استفاده شود و پیچ حداقل از 2 دیواره پروفیل عبور کند.

ضخامت اولین دیواره پروفیل باید حداقل 2.8 میلیمتر باشد.

 

موقعیت مکانی محل نصب پنجره Upvc

در این مورد با توجه به فاصله دیواره ها، ابعاد اتاق محل نصب و قوانین ضوابط و مقررات ساختمانی (پنجره مشرف به حیاط، فاصله پنجره از دیوار همسایه، عرض و ارتفاع استاندارد بازشو و یا درب و پنجره دوجداره مشخص می گردد. مثال:

ابعاد پنجره اتاق خواببطور معمول ارتفاع کف تا سقف در بیشتر واحد های مسکونی برابر با 280 سانتی متر است. برای قرار دادن اشیا پشت پنجره و رعایت ضوابط و قوانین شهرداری، از کف تا ارتفاع 1 متری باید ثابت باشد. در قسمت بالای پنجره در صورت استفاده از سقف کاذب، گچ بری و یا نصب پرده، بهتر است 40 سانتی متر بالا نیز ثابت (کتیبه) شود. ارتفاع باقیمانده برابر با 140 سانتی متر است که برای تناسب عرض و ارتفاع، پیشنهاد می کنیم عرض 60 تا 75 سانتی متر برای این پنجره دوجداره در نظر گرفته شود.

قوانین تعویض پنجره در ساختمان و مشاعات

قوانین پنجره دوجداره در ضوابط ساخت و ساز شهرداری

 

نکات مهم عرض و ارتفاع استاندارد و مجاز درب و پنجره Upvc

عرض و ارتفاع پنجره دوجداره

عرض و ارتفاع بازشو لنگه پنجرهبهینه ترین عرض بازشو پنجره دوجداره upvc تک حالته: 60 الی 80 سانتی متر

حداقل و حداکثر ارتفاع بازشو پنجره دوجداره تک حالته: 28 الی 200 سانتی متر

*حداقل و حداکثری برای عرض بازشو در پنجره تک حالته مشخص نشده است. عرض آن به ارتفاع بازشو و شیشه (ضخامت و تعداد جداره های شیشه) بستگی دارد.

*در هنگام انتخاب عرض پنجره تک حالته به گشتاور لنگه بازشو دقت کنید.

بهینه ترین عرض بازشو پنجره دوجداره Upvc دو حالته: 60 الی 80 سانتی متر

حداقل و حداکثر عرض بازشو پنجره Upvc دو حالته: 41 الی 119 سانتی متر

حداقل و حداکثر ارتفاع بازشو پنجره Upvc دو حالته: 46 الی 224 سانتی متر

عرض و ارتفاع درب دوجداره

استاندارد کلی برای ارتفاع انواع درب (ارتفاع مفید) شامل درب ورودی (درب ضد سرقت)، درب اتاق و درب بالکن برابر با 205 سانتی متر است.

بهینه ترین عرض بازشو درب Upvc دوجداره: 60 الی 95 سانتی متر

بهینه ترین ارتفاع بازشو درب Upvc دوجداره: 195 الی 210 سانتی متر

حداقل و حداکثر ارتفاع بازشو پنجره Upvc دو حالته: 165 الی 215 سانتی متر

*عرض بازشو بهتر است از 50 سانتی متر کمتر و 100 سانتی متر بیشتر نباشد.

عرض و ارتفاع استاندارد پنجره دوجداره کشویی

برای بهینه ترین ابعاد پنجره کشویی بهتر است عرض پنجره کشویی را بین 60 تا 100 سانتی متر و برای ارتفاع بین 90 تا 210 سانتی متر در نظر گرفته شود. البته عرض و ارتفاع باید با یکدیگر تناسب داشته باشند.

*در نظر داشته باشید که عرض پنجره کشویی باید حداقل یک سوم ارتفاع آن باشد. بطور مثال وقتی ارتفاع 150 سانتی متر است، عرض آن باید حداقل 50 سانتی متر باشد.Footer Logo

شرکت آرکوین تولید کننده درب و پنجره دوجداره، با استفاده از تکنولوژی و ماشین آلات هوشمند و به روز دنیا...

تماس با ما

آدرس:
میدان آرژانتین، خ الوند، پ 41

88783212
88797948
info(at)arkowin.com

تلفن همراه :
09124160116

شنبه تا چهارشنبه،9صبح تا 6 عصر
پنجشنبه ها: 9صبح تا 4عصر

ارتباط با ما

شروع چت واتس آپ
 
شروع چت تلگرام