تعویض پنجره قدیمی بدون تخریب؟ تعویض درب و پنجره قدیمی با پنجره دو جداره چقدر زمان می برد؟ معضلات شهری، آلودگی های صوتی، گرد و غبار، شرایط متغیر آب و هوایی موجب شده است که نسبت به ورود و خروج جریان هوا از بیرون به داخل منزل توجه کنیم. در واقع محیط زندگی خود را نسبت به فضای خارج عایق بندی می کنیم.

مزایای تعویض پنجره های قدیمی یکی از راه های عایق بندی، تعویض درب و پنجره قدیمی و استفاده از درب و پنجره دوجداره می باشد. تغییری که استفاده از پنجره دوجداره موجب می شود، نسبت به هزینه و زمان صرف شده، ارزش بالایی دارد.

پس از تعویض پنجره قدیمی با دوجداره توسط خانواده آرکوین چه انتظاری باید داشته باشیم؟

کاهش آلودگی صوتی تا 70 تا 100 درصد

عایق بندی 100 درصدی نسبت به گرد و غبار

عایق بندی 100 درصدی نسبت به جریان هوا

زیبایی نسبت به پنجره قدیمی

 

نتیجه ای که در قسمت بالا بیان کردیم بخشی از مزایای این تعویض می باشد. با این حال بخشی از ذهن ما درگیر نحوه تعویض پنجره قدیمی است که چقدر خرابی دارد؟ چقدر زمان می برد و یا اینکه آیا نیازی به تخلیه منزل برای تعویض پنجره قدیمی هست یا خیر؟

تعویض پنجره قدیمی بدون تخریب: نحوه تعویض پنجره قدیمی بدین صورت است که پنجره برش خواهد خورد و به دیوار، سقف و یا کف آسیبی نخواهد رسید. شما بعد از تعویض به هیچگونه عملیات ساختمانی نیاز ندارید و عملیات تعویض پنجره قدیمی با پنجره UPVC بدون تخریب انجام خواهد شد.

تعویض پنجره قدیمی در کمتر از 1 روز: بطور متوسط تعویض هر درب و پنجره نرمال تقریبا 45 تا 60 دقیقه زمان نیاز دارد. عمل نصب پنجره بصورت همپوشانی و موازی انجام خواهد شد.

تعویض پنجره قدیمی بدون جابجایی: در هنگام نصب نیازی به جابجایی وسایل نیست، کافیست تنها 1.5 متر از اطراف پنجره را خالی کنید. نحوه تعویض بگونه است که خللی در شرایط زندگی ایجاد نمی کند.

منوی صفحه

نحوه تعویض پنجره قدیمی بدون تخریب...

در تعویض پنجره های قدیمی بدون تخریب، تنها اجزایی که از پنجره قدیمی باقی می ماند فریم اصلی آن پنجره است. فریم قبلی دارای شاخک هایی است که در داخل دیوار، هنگام ساخت ساختمان قرار داده شده است. همچنین در بیشتر مواقع قسمتی از این فریم داخل دیوار قرار دارد.

در ابتدا هر قسمتی را که با نیروی دست می توان از پنجره جدا نمود مانند لنگه بازشو پنجره را در می آوریم.

سپس زوارهای (تسمه فلزی) پشت شیشه را باز می کنیم تا مانعی برای برداشتن شیشه ها وجود نداشته باشد.

نحوه تعویض پنجره های قدیمی

در این مرحله قسمت های باقیمانده از پنجره قدیمی را، که قوطی های فلزی هستند که بصورت عمودی یا افقی در داخل پنجره قرار دارند، را برش داده و جدا می کنیم.

پس از اتمام مرحله قبل، تنها اجزای باقیمانده از پنجره قدیمی فریم قاب دور پنجره ست که جای قرارگیری پنجره دوجداره جدید را مشخص می کند.

تعویض پنجره قدیمی بدون تخریب

پنجره های دوجداره بازسازی، دارای یک لبه می باشد که نقش این لبه، پوشش دادن فریم قبلی است. بطوریکه از داخل منزل، فریم قبل دیده نخواهد شد. پنجره دوجداره بازسازی بر روی فریم قبلی قرار می گیرد و با استفاده از تراز، صاف بودن آنرا کنترل می کنیم.

سپس با پیچ، پنجره دوجداره را ثابت خواهیم کرد. ابعاد و اندازه پیچ ها در صورت نیاز طوری در نظر گرفته می شود که از فریم قدیمی رد شود و وارد دیوار گردد. در مرحله بعد از چسب و فوم برای عایق بندی و درزبندی فاصله بین دیوار با  پنجره دو جداره استفاده می کنیم.

تعویض پنجره دوجداره

در انتها شیشه دوجداره را در چارچوب قرار می دهیم و پنجره UPVC را رگلاژ می کنیم.

 

فاکتور قیمت تعویض پنجره قدیمی

برای مشخص کردن بودجه موردنیاز برای تعویض درب و پنجره قدیمی، نیاز است که فاکتور هزینه تعویض پنجره را از شرکت های تولید کننده پنجره UPVC تهیه کنیم. اما چه اطلاعاتی برای محاسبه قیمت تعویض درب و پنجره UPVC مورد نیاز است؟

برای محاسبه اولیه هزینه تعویض پنجره قدیمی بدون تخریب، اطلاعات پایه ای نیاز است. مابقی اطلاعات در طی صحبت با مشتریان و یا اعزام پرسنل کسب خواهد شد:

عرض و ارتفاع هر پنجره همراه با تعداد آن

شکل کلی پنجره (مستطیل، خم و یا ذوزنقه)

رنگ پنجره و رنگ شیشه

 

هزینه تعویض درب و پنجره قدیمی با دوجداره شما می توانید این اطلاعات را از چند طریق در اختیار ما قرار دهید:

ارسال عکس درب و پنجره فعلی از طریق نرم افزارهای ارتباطی به آرکوین

اعلام عرض و ارتفاع از طریق پیامک و یا تلگرام

تماس با شرکت آرکوین

درخواست اعزام کارشناس اندازه گیری به پروژه

 

با دریافت ابعاد توسط کاشناسان ما، در اسرع وقت هزینه تعویض پنجره قدیمی به شما اعلام می گردد و نقشه و پیش فاکتور برای شما ارسال می شود.

در هنگام تعویض پنجره قدیمی چه نکاتی اهمیت دارد؟

تطابق پنجره دوجداره ساخته شده با پنجره قدیمی بدلیل رعایت قوانین ساختمان از مهم ترین نکاتی است که باید رعایت شود. البته در صورت خاص بودن شکل پنجره یا موافقت مالکین ساختمان می توان شکل پنجره را تغیر داد. از جمله موارد قابل توجه می توان:

نکته های مهم در تعویض پنجره قدیمی ◄ تقسیم بندی پنجره: تقسیم فضای داخل پنجره و یا تعداد لنگه های ثابت و بازشو

◄ رنگ قاب پنجره: رنگ داخلی یا بیرونی پنجره که مطابق نمای داخلی و خارجی ساختمان باشد

◄ عرض لنگه بازشو: برای در نظر گرفتن عرض بازشو، میزان فضای اشغال شده هنگام باز شدن را باید در نظر بگیریم

◄ ارتفاع بازشو: همانند عرض لنگه بازشو، ارتفاع نیز باید براساس استاندارد و میزان باز شدن آن در نظر گرفت. بطور مثال هنگام بازشدن با میل پرده تداخل نداشته باشد.

◄ نوع بازشو: تک حالته، دوحالته و یا پنجره دوجداره کشویی

◄ جهت بازشو: انتخاب جهت دستگیره برای راست بازشو و یا چپ بازشو بودن، عدم وجود فضای پرت و یا مانع هنگام باز شدن

◄ طرف بازشو: اینکه درب یا پنجره بیرون بازشو(به سمت داخل) باشد یا داخل بازشو (به سمت بیرون خانه)

◄ رنگ و نوع شیشه: ساده، مشجر یا برفی، رفلکس، رنگی! ضخامت شیشه

◄ استفاده از پنل به جای شیشه

◄ ارتفاع نصب دستگیره ها

◄ نوع دستگیره: کلیدخور، سوئیچی، یک طرفه و یا دوطرفه

◄ نرده و حفاظ : اتصال نرده به دیوار و یا پنجره

◄ توری پلیسه : استفاده از توری پنجره پلیسه

 

هنگام مشاوره و اندازه گیری تمامی موارد بالا در نظر گرفته می شود. با این حال در بررسی برخی از این موارد به پیشنهاد و یا تایید مشتری نیاز است. بطور مثال اگر شخصی از افراد خانواده دارای محدودیت حرکتی است، ارتفاع دستگیره ها باید پایینن تر از حالت فعلی قرار بگیرد.

قبل از شروع نصب چه اقداماتی باید در منزل انجام گیرد؟

در هنگام تعویض پنجره های قدیمی بدون تخریب، بدلیل استفاده از ابزار آلات صنعتی و ابعاد پنجره ها پیشنهاد می کنیم تا فاصله 1.5 متری از پنجره ها، وسایلی که قابلیت جابجایی دارند را در کناری قرار دهیم. وسایلی همچون میز ناهارخوری، مبلمان، تلویزیون و غیره.

Footer Logo

شرکت آرکوین تولید کننده درب و پنجره دوجداره، با استفاده از تکنولوژی و ماشین آلات هوشمند و به روز دنیا...

تماس با ما

آدرس:
میدان آرژانتین، خ الوند، پ 41

88873457
88873422
info(at)arkowin.com

تلفن همراه :
09124160116

شنبه تا چهارشنبه،9صبح تا 6 عصر
پنجشنبه ها: 9صبح تا 4عصر

ارتباط با ما

شروع چت واتس آپ
شروع چت تلگرام
یوتیوب