شیشه هوشمند مات شونده

شیشه هوشمند مات شونده Smart Glass نوعی شیشه است که با استفاده از فناوری نوین رنگ آن تغییر می کند. شیشه مات شونده با استفاده از برق AC با فشردن دکمه در دوحالت شفاف و مات تغییر وضعیت می دهد. این تکنولوژی تاثیر قابل توجهی در روش های معماری داخلی شرکت ها و همچنین صرفه جویی در هدر رفت انرژی شده است. از شیشه های هوشمند می توان در پنجره دوجداره، پارتیشن تک جداره و غیره نیز استفاده کرد.

شیشه هوشمند مات شونده در دو نوع شیشه هوشمند الکتروکرومیک و شیشه هوشمند با لایه PDLC در بازار موجود است که در زیر بیان می کنیم:

 

شیشه هوشمند الکتروکروماتیک

در این شیشه مات شونده از مواد الکتروکروماتیک استفاده می شود. رنگ این مواد در اثر عبور جریان الکتریکی تغییر پیدا می کند. الکتریسیته با ایجاد واکنش شیمیایی موجب تغییرات خواص الکتروکروماتیک خواهد شد. از ویژگی های استفاده از مواد الکتروکروماتیک در شیشه هوشمند،  تنظیم شدت مات شوندگی آن با تغییر مقدار جریان الکتریسیته است.

 

شیشه هوشمند با فیلم PDLC

شیشه هوشمند pdlc

فیلم مات شونده از دو تا لایه ورق پلیمری تشکیل شده است که ماده PDLC در بین این لایه ها قرار می گیرد. این ماده در واقع کریستالی مایع است که موجب شکست پرتو نور و مات شدن فیلم می گردد. با عبور جریان الکتریسیته، عبور پرتوهای نور بدون شکست و مستقیم انجام می شود و شیشه شفاف دیده می شود.

این فیلم را می توان بصورت پشت چسب دار بر روی شیشه سکوریت و یا بین دو لایه لیمنت استفاده کرد. البته با توجه به حساسیت فیلم مات شونده شیشه هوشمند، فیلم چسب دار به ندرت استفاده می شود.

یکی از مزیت های استفاده از شیشه هوشمند در محیط های اداری، ویژگی امکان پخش تصویر از پشت و قابلیت نگهداری تصویر در خود است. بدین صورت که می توان از ویدئو پرژکتور در پشت شیشه استفاده کرد و نیازی نیست که ویدئو پرژکتور در روبرو و قسمت جلو قرار گیرد. شیشه هوشمند بصورت یک پرده عمل خواهد کرد; با این تفاوت که ویدئو پرژکتور در پشت آن قرار خواهد گرفت.

 

موارد استفاده از شیشه هوشمند مات شونده

استفاده از شیشه هوشمند

• اتاق های کنفرانس

• پارتیشن های اداری

• استخر و سونا

• شیشه های منزل

• استفاده از شیشه بعنوان پارتیشن و تخته وایت برد

شیشه, شیشه لمینت, شیشه دوجداره

Footer Logo

شرکت آرکوین تولید کننده درب و پنجره دوجداره، با استفاده از تکنولوژی و ماشین آلات هوشمند و به روز دنیا...

تماس با ما

آدرس:
میدان آرژانتین، خ الوند، پ 41

88873457
88873422
info(at)arkowin.com

تلفن همراه :
09124160116

شنبه تا چهارشنبه،9صبح تا 6 عصر
پنجشنبه ها: 9صبح تا 4عصر

ارتباط با ما

شروع چت واتس آپ
شروع چت تلگرام
یوتیوب